МИ ПРАЦЮЄМО З 9:00 ДО 18:00 ПО БУДНЯХ. СБ-НД з 10:00 до 15:00!
Каталог

Як вибрати мінімийку високого тиску

Мийка високого тиску (мінімийка) призначена для відмивання від бруду різних предметів, будь то килими, садова техніка або автомобіль. Зручність такого пристосування важко переоцінити, адже воно дозволяє відмити навіть сильний бруд не лише швидко, а й якісно, що просто неможливо за допомогою звичайного шланга. Не дивно, що ця техніка стає все більш популярною, причому купують її не тільки власники присадибних ділянок, а й міські жителі.

Види мінімийок

Усі доступні сьогодні у продажу мінімийки можна умовно розділити на три основні категорії: побутові, напівпрофесійні (середній клас) та професійні. Вони відрізняються потужністю, можливостями та комплектацією.

  1. Зазвичай до побутових відносять невеликі моделі, здатні забезпечувати тиск до 120-125 бар і мають потужність 1,5-2 кВт. Такі рішення мають найпростішу конструкцію та розраховані на нечасте використання, не більше 2 годин на день. Побутові мийки відрізняються доступністю, що й визначає їх високу популярність (більше половини з усіх моделей, що продаються).
  2. Напівпрофесійна мінімийка високого тиску може використовуватися тривалий час протягом одного дня, але з перервами. Тут забезпечується тиск до 160 бар, а рівень потужності може досягати 3 кВт. Конструкція таких моделей помітно складніша, а можливостей у них значно більше. Така мийка впорається не тільки з миттям великого автомобіля, а й середньої площі території.
  3. Професійні моделі можуть забезпечити тиск 200 бар й вище, вони можуть мати потужність 9 кВт. Такі мийки здатні працювати без перерв протягом дня. Це найбільш просунуті рішення, можливості яких є надмірними для побутового застосування.

Тип двигуна мінімийок

Тут все просто - переважна більшість мінімийок працює від мережі змінного струму на 220 В. Рідше зустрічаються компактні моделі з можливістю роботи від прикурювача (малопотужні, але цілком здатні впоратися з миттям невеликого авто) та професійні мийки, призначені для мережі на 380 В.

І вже дуже рідко у продажу зустрічаються моделі з ДВС, але всі вони належать до професійного класу, коштують дорого і складні в експлуатації. Купувати таку модель має сенс тільки в тому випадку, коли важлива висока потужність й незалежність від електрики.

Є бажання купити мінімийку високого тиску - що необхідно врахувати при виборі?

Насамперед потрібно визначитися з типом миття та вирішити, якою вона має бути потужності. Якщо все що вам потрібно - це періодично мити невеликий автомобіль, то немає сенсу купувати великий і коштовний апарат. Не слід особливо гнатися за високим тиском, особливо якщо вам часто належить мити чутливі поверхні. Також високий тиск не потрібний при використанні миючих засобів.

Визначтеся, які вам знадобляться насадки. Наприклад, чи потрібна вам грязева насадка, що використовується для видалення застарілих забруднень або піногенератор. Наявність великої кількості насадок у комплекті може значно підвищити вартість пристрою. Найчастіше при миття використовується віялова, вона ж звичайна насадка, що створює плоский струмінь, що дозволяє відмивати більшість забруднень.

Якщо планується отримувати воду з водопроводу, то немає сенсу придбати модель з можливістю забору води з ємності або оснащену власною ємністю. І зовсім інша справа, якщо водогін відсутній, як це часто буває на присадибних ділянках.

Не забувайте й про зручність використання. Так, непогано, якщо мийка оснащена колесами - переміщати її з місця на місце в такому разі буде набагато зручніше. А наявність довгого шланга дозволить звести кількість цих переміщень до мінімуму. Вважається, що 4-5 метрів буде достатньо, щоб комфортно помити автомобіль. З іншого боку, занадто довгий шланг на невеликій території тільки заважатиме. До речі, якщо вибираєте модель з довгим шлангом, то добре, щоб конструкція миття передбачала зручне його згортання, це спростить як експлуатацію, так й зберігання.

Багато сучасних мийок оснащуються спеціальним баком для миючих засобів. Зазвичай він розташований на шлангу. У більшості випадків такого рішення більш ніж достатньо.

Нерідко в інтернеті можна знайти пораду, згідно з якою непогано, щоб мінімийка була оснащена функцією підігріву води, оскільки це дозволить легко впоратися з жировими забрудненнями або швидко позбутися льоду, що вкрив зимою територію присадибної ділянки. Це, звичайно, вірно, ось тільки вартість моделей з підігрівом дуже висока, тому що все це професійні рішення.

Щодо бренду, то найбільшою популярністю користується німецький виробник Karcher (як в Україні, так й в багатьох інших країнах Східної та Західної Європи). Що й казати, у деяких країнах сама назва бренду означає вже процедуру використання мінімийки. Проте продукція Karcher досить коштовна, у продажу можна знайти рішення інших, не менш відомих та шановних виробників – Bosch, Stiga, Makita, Oleo-mac, Husqvarna, Stihl тощо. Купуючи відомий бренд, ви можете бути впевнені не тільки як продукція, а й у можливості надалі без проблем знайти всі потрібні аксесуари або запчастини.

25.01.2022
Поділитися