МИ ПРАЦЮЄМО З 9:00 ДО 18:00 ПО БУДНЯХ. СБ-НД з 10:00 до 15:00!
Каталог

Як вибрати бензопилу?

Вибір ланцюгової бензопили - не найскладніше завдання. Проте, щоб зробити справді вдалу покупку, обов'язково слід зважити на кілька важливих нюансів.

Види ланцюгових пилок

Ланцюгові пили можуть бути електричними або бензиновими. І хоча другі складніші в обслуговуванні, важчі та нерідко дорожчі, вони мають низку незаперечних переваг, завдяки яким і користуються дуже високою популярністю. Насамперед, бензопила відрізняється найвищою мобільністю, її можна використовувати в місцях, в яких електричних розеток немає за визначенням (наприклад, у лісі), до того ж вам не заважатиме мережевий шнур. При такій потужності бензинове рішення продуктивніше електричного. До того ж, бензоінструмент не боїться дощу або снігу, коротке замикання йому не загрожує. Також бензопила за визначенням не боїться перепадів напруги в електричній мережі, які такі небезпечні для електричних моделей. Адже в місцях, де використовується подібне обладнання, такі проблеми аж ніяк не рідкість.

Класифікація бензопил

Бензопили, що існують у продажу, можна умовно розділити на три основні підгрупи:

  1. Професійні моделі. Як можна здогадатися, ці рішення призначені для щоденної експлуатації у складних умовах, вони здатні витримати значні навантаження. Зазвичай такі рішення купують для використання на лісозаготівлях або рятувальними службами.
  2. Напівпрофесійні (середнього класу чи «фермерські»). Ці рішення не такі витривалі як професійні, проте за їх допомоги також можна виконати чималий обсяг робіт. Найчастіше їх використовують працівники комунальних господарств.
  3. Побутові («хобі-клас»). Найдешевші й найпростіші з усіх, призначені для епізодичного використання.

Власне кажучи, ці критерії є головними при підборі. Так, якщо все що вам потрібно - це іноді заготовляти дрова на присадибній ділянці, просто безглуздо набувати професійне або напівпрофесійне рішення.

Також потрібно звернути увагу на потужність та довжину напрямної шини. Чим потужніше пилка, тим більший обсяг робіт вона може виконати, тим більше тверді матеріали їй «по плечу», однак й вартість її буде також вищою. У продажу доступні моделі потужністю від 1,3 до 9 к.с. При цьому дуже важливо визначитися з тим, яка потужність вам потрібна. Експлуатація інструменту при підвищених навантаженнях призведе до його швидкого зношування. Але слід пам'ятати, що використання бензопили при неповних оборотах також небажане й призведе до швидкої поломки.

Що ж до довжини напрямної шини, то від цього параметра залежить, якою буде довжина пропилу, грубо кажучи, дерево якого діаметру ви зможете розпиляти. Для побутової моделі цілком достатньо полотна довжиною в 30-40 см. Професійні моделі можуть мати полотно довше метра.

Купити бензопилу

Перш ніж купити бензопилу, необхідно спочатку потримати її в руках, визначитися з тим, наскільки вона вам зручна, чи не надто важка. Адже незручний та важкий інструмент стане причиною підвищеної втоми під час роботи, особливо у випадках, коли вам доведеться тримати його на витягнутих руках. Як кажуть, пила повинна «лягти вам у руку».

Втім, вага інструменту визначає не лише комфорт. Чим легше пила, тим складніші контури їй можна випилювати, тим зручніше вона для використання у важкодоступних місцях. Але не слід думати, що важкий інструмент це завжди погано. Адже вага інструменту зростає прямо пропорційно до його потужності. До того ж важкої пилкою легше зробити прямий пропил, крім того вона менш схильна до ривків, які можливі при різкій зміні навантаження.

Слід також звернути увагу і на деякі додаткові можливості. Так, наявність захисту від вібрацій означає комфортнішу роботу. До того ж сильна вібрація може спричинити швидке зношування інструменту. А наявність гальма ланцюга значно підвищить безпеку пилки. Ця опція означає автоматичне відключення руху ланцюга у разі відскоку від поверхні (т.зв. «зворотний удар»), а це означає підвищену безпеку, особливо якщо з інструментом працює новачок. Краще не економити у цьому питанні.

Звичайно, що дуже важлива й марка інструменту. Адже бензопили використовують для вирішення складних завдань, на них часто лягають серйозні навантаження. Дешевий інструмент незрозумілого походження просто дуже швидко вийде з ладу або не справлятиметься з завданнями, що стоять перед ним. Купувати варто тільки рішення від відомих брендів, нехай навіть для цього потрібно буде заплатити більше. Економія у цьому випадку недоцільна. Однак, вибираючи іменитий бренд, переконайтеся, що у вашій місцевості є сервісні центри й ви зможете без проблем придбати всі комплектуючі.

Тобто, все залежить від того, для яких саме робіт ви хочете купити ланцюгову бензопилу. Вибір слід розпочинати саме з визначення цілей. Але якщо ви все одно сумніваєтеся і не знаєте що вибрати, то найкраще, що ви можете зробити - це звернутися до професіоналів. Розкажіть їм докладно, які завдання перед вами стоять, навіщо саме вам знадобився інструмент. Наші фахівці порадять вам найкраще з точки зору співвідношення вартості та можливостей рішення. Щодо якості, то в нашому магазині представлена продукція виключно перевірених брендів. Також ви можете не турбуватися про подальший сервіс.

28.01.2022
Поділитися