МИ ПРАЦЮЄМО З 9:00 ДО 18:00 ПО БУДНЯХ. СБ-НД з 10:00 до 15:00!
Каталог

Як вибрати снігоприбиральник?

Сніг – це дуже гарне природне явище. Доки вам не потрібно розчищати снігові завали. Ну а якщо чистити потрібні великі території або цю процедуру потрібно проводити регулярно, то придбання снігоочисника стане гарним рішенням.

Процедура вибору снігоочисників не є надто складним завданням. Головне, на що потрібно звернути увагу - це тип двигуна і матеріал шнека.

Тип двигуна снігоприбирача

Сучасні снігоприбирачі можуть бути з ДВЗ, з живленням від мережі 220 В та акумуляторними. У кожного з цих рішень є свої переваги та недоліки.

Бензинові снігоприбирачі. Найбільш потужні рішення, здатні працювати у місцях, де немає електрики. Більшість моделей снігоприбиральників належить саме до цього типу. Однак вони шумні, а також складніші й дорожчі в експлуатації. До того ж бензинові моделі під час роботи виробляють вихлопи.

Мережеві рішення. Набагато тихіші в роботі, екологічніші та дуже прості в обслуговуванні. Однак радіус дії обмежений довжиною мережевого шнура (за яким бажано доглядати під час роботи, щоб він не потрапив до робочого механізму).

Акумуляторні моделі. Більш автономні, ніж мережеві, оскільки не потребують постійного доступу до розетки. Натомість час роботи у них обмежений рівнем заряду акумулятора і рідко коли перевищує одну годину. Потужність таких пристроїв невисока.

Акумуляторні та мережеві рішення найбільше підходять для прибирання невеликих територій. Наприклад, вони можуть стати хорошим рішенням для розчищення виїзду з гаража, але обробляти за їх допомогою серйозні замети, та ще й на великих територіях, неможливо. Так що якщо вам потрібна дійсно продуктивна та витривала модель, то вибір типу двигуна очевидний.

До речі, бензинові снігоочисники можуть оснащуватися 2-х та 4-тактними двигунами. Перші можуть бути потужнішими за тих же габаритів, проте другі тихіше в роботі, простіше в експлуатації, легше запускаються при низьких температурах. Останнім часом намітилася відмова виробників від використання 2-тактних двигунів у снігоприбиральниках.

Більшість електричних моделей доводиться штовхати вручну. Потужності бензинового двигуна достатньо для того, щоб оснащений ним пристрій був самохідним. Такі снігоочисники коштують дорожче, але набагато зручніші у використанні. До того ж бензинові моделі можуть бути й гусеничними, що відрізняються підвищеною прохідністю – це корисно, якщо планується використовувати пристрій на території зі складним рельєфом.

Матеріал шнека снігоприбирача

Це другий за важливістю параметр після типу двигуна. Робочий інструмент у сучасних снігоочисників може бути з металу, бути прогумованим або виготовленим із пластику.

Металеві шнеки. Більшість сучасних моделей має саме металевий робочий інструмент. Такий варіант хорош тим, що впорається з будь-якими заметами. У продажу можна також знайти моделі, які мають спеціальні зазубрини, що дозволяють їм кришити навіть змерзлий наст. Однак такі снігоприбирачі можуть пошкодити декоративне покриття, наприклад, плитку, якою викладені доріжки, металевий шнек не можна опускати впритул до землі.

Прогумований шнек. Такий робочий інструмент є хорошим тим, що підходить для роботи з делікатними поверхнями. Але при цьому він здатний впоратися тільки з пухким снігом, крижаний наст йому «не по зубах».

Пластиковий шнек. Щось середнє між двома вищеописаними типами. З одного боку, такий шнек впорається з досить серйозними заметами, не пошкодивши при цьому поверхню, що очищається. З іншого боку, пластик досить крихкий і його можна зламати, натрапивши на будь-яку приховану під снігом перешкоду. Моделі з пластиковим шнеком зустрічаються найрідше.

У продажу можна знайти також моделі з підмітальною щіткою. Такий робочий інструмент не боїться перешкод, залишає по собі справді чисту поверхню, практично без слідів снігу. Але підмітальна щітка здатна впоратися лише з неглибоким та пухким снігом. Як правило, вона є додатковим робочим інструментом на моделях із металевим шнеком. Рішення лише з щіткою зустрічаються рідко.

Площа прибирання та ширина захоплення снігоприбирача

Після того, як ви визначилися з типом двигуна та робочим інструментом, настав час звернути увагу на такий параметр, як площа збирання. Втім, тут все просто та залежить тільки від розмірів території, яку потрібно очищати. При цьому краще щоб був невеликий запас.

Що ж до ширини захвату, то чим вона більша, тим швидше ви зможете очистити потрібну територію. З іншого боку, надто широка модель буде незручною при використанні на ділянці, що рясніє вузькими місцями. Знов-таки, тут все залежить від умов, які у вас є.

Інші особливості снігоприбирачів

Крім описаних вище характеристик, сучасні снігоприбирачі мають ще цілу низку другорядних параметрів, на які все ж таки варто звернути увагу при виборі.

 1. Дальність викиду снігу. При збиранні великих територій краще вибрати модель з великою дальністю викиду снігу - так його не доведеться прибирати по другому разу. Зазвичай що вище потужність двигуна, то вищий і цей параметр. У багатьох моделей її можна регулювати. Так само як й змінювати напрямок викиду.
 2. Матеріал дефлектора. Жолоб для викиду снігу може бути із пластику або металу. Пластик сприяє зниженню вартості та ваги всієї конструкції, він менше шумить. Зате метал витриваліший і не боїться дуже низьких температур.
 3. Кількість передач. Високі передачі більше підходять для пухкого снігу, низькі — для того, що злежало. Що більше передач, то легше підібрати оптимальну швидкість руху снігоочисника. Зазвичай, що потужніший агрегат, то вище в нього цей параметр.
 4. Тип стартера. Актуально лише для моделей із ДВС. Найбільш прості мають ручний стартер, коли пуск відбувається за допомогою троса. Більш просунуті снігоочисники оснащуються електричним стартером, який може працювати від мережі або акумулятора. Другий варіант зручніший, але такі моделі важчі й коштують дорожче. Часто моделі з електричним стартером оснащуються також й ручним, якщо агрегат заглухне де-небудь серед поля.
 5. Наявність фар. Корисна опція, якщо снігоприбиральник використовуватиметься при поганому освітленні. Насправді, оскільки взимку світловий день коротший, наявність фар буде зовсім не зайвим, якщо збирання снігу проводитиметься вечорами, наприклад, після повернення з роботи.
 6. Підігрів ручок. Призначення цієї опції є очевидним з назви. Зазвичай нею оснащуються лише найпотужніші моделі, призначені для тривалого використання.
 7. Розблокування диференціалу. Дана опція є зазвичай у найбільш важких й потужних моделях. Завдяки їй помітно спрощується процедура маневрування.
 8. Захист від навантаження. Дуже корисна опція, яка вбереже двигун у випадку, якщо навантаження на нього відмовиться надмірним. Наприклад, при попаданні до шнека стороннього предмета. Також сюди відносять й захист від перегріву, яким оснащуються зазвичай електричні моделі.
 9. Діаметр коліс. Чим більше колеса, тим вище прохідність, але водночас потрібна й більша потужність двигуна, отже зростає вартість. З цієї причини, якщо не потрібно прибирати території зі складним ландшафтом, то немає потреби в моделі з великими колесами.
 10. Об'єм паливного бака. Чим він більший, тим довше снігоприбиральник працюватиме без дозаправки. Втім, більшість моделей він розраховується виробником таким чином, щоб забезпечити мінімум 2 години роботи. Шукати модель з дійсно ємним баком має сенс тільки при роботі на великих територіях.
 11. Вага. Чим легше агрегат, тим простіше з ним керуватися і тим нижча у нього витрата пального. З іншого боку, важка модель краще впорається з глибокими завалами снігу.
 12. Бренд. Звичайно, купувати необхідно моделі відомих виробників. Однак, слід переконатися, що у вашій місцевості ви зможете знайти сервісні центри, які зможуть забезпечити ремонт обладнання або надати потрібні запчастини.

Висновок

Як бачимо, вибір снігоочисника не є надто складним завданням. Однак, якщо у вас залишилися будь-які питання чи сумніви, то обов'язково зверніться до наших консультантів, вони допоможуть вам підібрати модель, яка ідеально підходить під ваші умови.

20.12.2021
Поділитися