МИ ПРАЦЮЄМО З 9:00 ДО 18:00 ПО БУДНЯХ. СБ-НД з 10:00 до 15:00!
Каталог

Снігоприбиральник - історія техніки

Сьогодні вже важко уявити, але у Середньовіччі сніг на дорогах не був проблемою, скоріше навпаки. Справа в тому, що більшість доріг були ґрунтовими, ті ж, що містилися, відрізнялися вкрай низькою якістю. Шар снігу лише покращував такі шляхи, з'являлася можливість використати сані. Більше того, взимку створювалися навіть спеціальні команди людей, які засипали снігом відкриті ділянки, як мости. Пізніше почали з'являтися також спеціальні гужові ковзанки, завдання яких було в укатуванні снігу для зручності використання саней.

Але все почало змінюватися, у міру розширення міст, збільшення доріг із твердим покриттям, залізничних колій та зростанням кількості пішоходів. Сніг вже став становити небезпеку. На початку для його розчищення користувалися звичайними лопатами, що було, м'яко кажучи, не дуже практично. Тоді й почали з'являтися різноманітні ідеї, як підвищити продуктивність цієї праці.

Найраніші патенти на снігоочисники датуються 1840 роком. Але при цьому не збереглося жодних згадок про те, що описані в них пристрої коли-небудь побудовані й використані. Перші факти застосування снігоприбиральної техніки датуються 1862 роком. Справа була в американському місті Мілуокі, штат Вісконсін. Техніка ця повністю рухалася кіньми. Досвід виявився успішним і його почали переймати північні міста у всьому світі. У 1870 році з'явився перший снігоприбиральник для залізничних колій, який кріпився попереду паровоза.

Цікаво, що перші патенти на компактні снігоприбиральні машини для прибирання вулиць та присадибних ділянок датуються ще кінцем 19 століття. Але все це були малопотужні та низькопродуктивні рішення, які так й не змогли нікого зацікавити.

До початку 20-го століття стали з'являтися снігоочисники, які рухаються вантажівками або тракторами. Ну а оскільки продуктивність таких рішень була в рази вищою, ніж у гужових моделей, вони стали швидко завойовувати популярність.

Перший снігоприбиральник

Перший самохідний снігоочисник з'явився 1925 року в Монреалі, Канада. Його побудував винахідник Артур Сікард, який згодом заснував компанію Sicard Industries, що займається снігоприбиральною технікою і досі.

На той час почала активно розвиватися авіація, що призвело до значного підвищення вимог до якості очищення, адже навіть тонкий шар снігу на злітно-посадковій смузі може призвести до катастрофи. Для прискорення очищення та підвищення її ефективності починають використовувати спеціальні хімікати. Спочатку вони викликали протест громадськості, оскільки негативно позначалися на автомобільних шинах і викликали корозію металевих конструкцій. Проте зі зростанням автомобільного трафіку почало збільшуватися й кількість аварій, тож хімічне чищення поступово стало нормою.

До середини 20 століття снігоочисники були громіздкими агрегатами, використовувати які можна було тільки на великих територіях. До ідеї створити компактний пристрій, який міг би обслуговувати одна людина, повернулися лише до кінця 40-х років. На той час вже з'явилися досить компактні та легкі, але при цьому продуктивні двигуни.

Перший досить компактний снігоочисник з'явився 1951 року. Це був Snow Boy компанії Toro, що призначався для комунальних служб. Через рік той самий виробник представив модель Snow Hound, яку прийнято вважати першим снігоочисником для домогосподарств. Вперше в історії для очищення присадибної ділянки не треба було махати лопатою. Втім, ціна цієї техніки ця була досить дорогою і купити її міг далеко не кожен.

До 60-х років минулого століття компактні снігоприбирачі стають нормою, їх виробництвом починають займатися різні виробники з усього світу. Техніка ця поступово ставала компактнішою, зручнішою у використанні, продуктивнішою та надійнішою. З'явилися електричні моделі. Останнім досягненням у світі снігоочисників можна назвати створення акумуляторних пристроїв. 

Втім, через малу потужність і малий час роботи від одного заряду батареї, широкого поширення ці пристрої так й не отримали, залишившись нішевими рішеннями. Розвиток снігоочисників продовжується і хто знає, які пристрої з'являться вже незабаром.

13.12.2021
Поділитися