ПРИЙМАЄМО ЗАМОВЛЕННЯ З 9:00 ДО 18:00! БЕЗ ВИХІДНИХ! ДОСТАВЛЯЄМО ПЕРЕВІЗНИКОМ «НОВА ПОШТА»
Каталог

Кращі ручні фрезери 2021 року

Фрезер - це інструмент, який представляє собою ручний аналог фрезерного верстата та використовує той же принцип роботи: обертається насадка з зубами або ріжучими крайками рухається поступально відносно заготовки.

Основні відмінності фрезеров від верстатів очевидні: ручний інструмент більш мобільний, їм простіше робити прорізи складної форми, а також це єдиний варіант для великих заготовок, які неможливо помістити на верстат. Однак є й інші значні відмінності. Так, ручні фрезери розраховані в основному на дерево; можливість застосування з іншими матеріалами зустрічається порівняно рідко. Крім того, якщо верстати розрізняються по конструкції, то ручні інструменти - за спеціалізацією, а саме за типом робіт, для яких вони призначені. Найпопулярнішими в наш час є універсальні (заглибні), кромочні і ламельні фрезери, їх ми і розглянемо в даній статті.

Універсальні фрезери

Відомі також як «заглибні»: при переході в робоче положення фреза рухається вниз, занурюючись в оброблюваний матеріал, а універсальними такі пристрої називають тому, що вони здатні виконувати більшість завдань, що стоять перед фрезером: прорізання канавок, пазів і жолобків, обробку крайок, зняття фасок тощо. Ось приклади подібних рішень:

Bosch POF 1200 AE (060326A100)

Одна з найдоступніших і в той же час функціональних моделей від відомого німецького бренду. Незважаючи на невисоку вартість, має такі корисні особливості, як ручне керування швидкістю через вимикач (з електронним обмеженням), а також швидку установку копіювальної втулки (поставляється в комплекті). Двигуна на 1200 Вт достатньо для роботи з більшістю порід дерева, але ось для більш твердих матеріалів краще вибрати агрегат потужніший.

Makita RP2300FCX

Інструмент топового класу, з відповідною вартістю, характеристиками й можливостями - починаючи від потужного двигуна на 2300 Вт з електронною підтримкою кількості обертів, паралельного упору з великою кількістю регулювань і закінчуючи вбудованим підсвічуванням та посиленим захистом «начинки» для збільшення терміну служби. Для зручності зберігання й обслуговування інструмент можна ставити «догори ногами».

Крайкові фрезери

Фрезер, призначені насамперед для обробки крайок - зі зняттям фаски, вибіркою пазів і чверті, прорізанням канавок або виїмок тощо. Подібні можливості доступні більшості універсальних моделей, але кромочні краще справляються з такими завданнями. У той же час варто відзначити, що такий інструмент недешевий. Так що його можна буде застосовувати в основному там, де з крайками доводиться працювати багать й часто, а якість обробки має вирішальне значення - наприклад, на меблевому виробництві. Хоча, зрозуміло, ціна й конкретні можливості кромок фрезеров можуть бути різними.

Makita 3709

Крайковий фрезер бюджетного класу. Має двигун потужністю 530 Вт із швидкістю холостого ходу 35000 об/хв, без можливості регулювання та без підтримки обертів під навантаженням. З іншого боку, в комплект поставки входить три види направляючих (пряма, контурна та для шаблона), а вага всього в 1,5 кг полегшує тривалу роботу з інструментом.

Bosch GKF 600 (060160A100)

Інструмент середнього рівня від німецького бренду (з виробництвом в Мексиці). Основними особливостями даного інструменту є невелика вага й габарити - вони дозволяють утримувати інструмент однією рукою та не закріплювати заготовку. Двигун пристрою - 600-ватний, а мала площа підошви дозволяє використовувати в місцях з обмеженим простіром.

Metabo KFM 15-10 F (601752500)

Висококласний крайковий фрезер, примітний перш за все тим, що він спочатку був розрахований на застосування по металу. Крім іншого, дозволяє знімати фаски висотою до 10 мм. За стабільність обертів відповідає фірмовий електронний регулятор Vario-Constamatic. Точність і зручність в роботі забезпечують напрямні пластини високої міцності (вони ж грають роль захисту від стружки), а також регульована рукоятка і ролик для роботи з трубами. У комплект входить фрезерна головка з 3 ріжучими крайками з твердого сплаву.

Ламельні фрезери

По суті - особливий різновид кромок фрезеров, що має дуже вузьку спеціалізацію. Використовуються в основному для підготовки щілин під ламелі (плоскі деталі, які використовують, зокрема, як кріплення так й як елемент каркаса), а також для деяких схожих завдань - таких, як вибірка чверті і прорізання поздовжних пазів і канавок. У конструкції обов'язково передбачається упор, що дозволяє регулювати не тільки глибину, але й розташування та кут нахилу прорізи.

DeWALT DW682K

Основна сфера застосування подібних інструментів - меблеве виробництво. А в якості досить характерного представника можна згадати DeWALT DW682K. Це ламельний фрезер професійного рівня, що має стандартну для таких інструментів глибину різу - до 20 мм - з можливістю точного регулювання цієї глибини (три фіксованих значення плюс будь-які проміжні), а також великою кількістю інших налаштувань. Потужність двигуна становить 600 Вт, його обороти можна регулювати в діапазоні до 0 до 10000 об/хв (наявність такого регулювання для ламельним фрезеров не дуже характерно). У комплект входять твердосплавная фреза та мішок для стружки.

29.09.2021
Поділитися