МИ ПРАЦЮЄМО З 9:00 ДО 18:00 ПО БУДНЯХ. СБ-НД з 10:00 до 15:00!
Каталог

Віброплити та вібротрамбовки - ключові відмінності техніки

Віброплити та вібротрамбовки відносяться до розряду віброінструменту, що застосовується для утрамбування різних поверхонь. Але незважаючи на схожі назву та сферу застосування, дані пристрої мають деякі важливі відмінності.

Віброплити

У випадку з віброплитами йдеться про масивні пристрої, що представляють собою досить велику плиту, на якій розташовується двигун (частіше бензиновий, іноді дизельний) і ексцентриковий вібраційний пристрій. Плита ущільнює ґрунт, вібруючи з великою частотою, але малою амплітудою. Великі розміри самої плити гарантують рівномірність трамбування. Також трамбування забезпечується за рахунок ваги самого пристрою – в деяких випадках він може досягати 500 кг.

Дане обладнання активно застосовують при прокладанні комунікацій, закладанні фундаменту, дорожніх роботах тощо. Віброплити здатні замінити собою катки в тих випадках, коли використання спеціальної техніки неможливе або недоцільне через малу площу оброблюваної поверхні або в важкодоступних місцях.

Вібротрамбовки

Інша поширена назва даного обладнання – вібронога – з'явилася через схожість цих інструментів із ногою. Технічно, вібротрамбовка є зменшеною версією віброплити, процес трамбування тут також здійснюється за допомогою плоскої підошви, але значно меншою за площею. Завдяки цьому підвищується маневреність, також можна досягти більш високого тиску й кращого ущільнення, але однорідність трамбування буде нижче.

Використовувати вібротрамбовку на великих площах, наприклад при укладанні асфальту, неефективно. Зате це обладнання незамінне у важкодоступних ділянках. Так, воно буде дуже корисним при утрамбуванні ґрунту вздовж стін. Тобто вібротрамбовки хороші у тих випадках, коли потрібне саме компактне обладнання.

Вібротрамбовки можуть оснащуватися не тільки ДВЗ, але й електродвигунами (з ряду причин такий варіант достатнього поширення не набув). На відміну від віброплити, для створення вібрації тут використовується не ексцентриковий вібраційний механізм, енергія двигуна перетворюється на штовхальні рухи, за рахунок чого досягається велика сила удару.

Що краще?

Питання «що краще, вібропліта чи вібротрамбовка?» некоректний за своєю сутністю. Тут все залежить від завдань, що стоять перед вами. Так, віброноги застосовуються там, де віброплита просто фізично не поміститься. Наприклад, для утрамбування дна траншеї та при проведенні комунікацій, а ось при прокладанні доріжок у парку значно більше користі буде саме від віброплити.

Також слід звернути увагу на призначення пристрою. Так, моделі з високою силою удару підійдуть для утрамбування щільних матеріалів, але вони можуть просто розколоти тротуарну плитку. Тому при виборі обладнання слід уточнити, які характеристики потрібні для запланованих робіт.

18.02.2022
Поділитися