МИ ПРАЦЮЄМО З 9:00 ДО 18:00 ПО БУДНЯХ. СБ-НД З 10:00 ДО 15:00
Каталог

Как подобрать электрорубанок

Як легко здогадатися з назви, електрорубанок - це електричний аналог звичайного рубанка. І призначається він для тих же цілей, а саме обробки деревини. Це справді дуже корисний інструмент, який потрібен не тільки для професійного застосування, але буде корисним також і домашньому майстрові, який любить і вміє працювати руками.

І для того, щоб робота приносила задоволення, а не перетворилася на муку, потрібно відповідально підійти до вибору пристрою. Це один з тих випадків, коли покупка навмання може вилитися в марнування грошей. Вибираючи електрорубанок необхідно ознайомитись хоча б з основними параметрами даних пристроїв.

Потужність електрорубанку

Усі наявні на ринку моделі можна поділити на два основні види – аматорські та професійні. Поділ це досить умовно й, в основному, залежить від потужності інструменту. Вважається, що моделі, потужність яких перевищує 1 кВт відносяться до професійних рішень, вони витриваліші, здатні переносити значні навантаження і працювати тривалий час. Однак із зростанням потужності збільшується й вартість пристрою, підвищується його вага (у деяких випадках він може досягати 9 кг).

Домашні моделі на такі подвиги не розраховані, вони мають потужність 600-800 Вт і призначаються для вирішення не дуже складних завдань. Втім, якщо ви плануєте дуже активно використовувати інструмент, то брати зовсім малопотужне рішення також не має сенсу, оскільки воно швидше вийде з ладу.

Ширина обробки електрорубанку

Наступна важлива характеристика, яка безпосередньо пов'язана з першою – ширина стругання. Тут все залежить від площ поверхонь, які потрібно обробляти. Чим вони більші, тим ширша має бути ширина стругання у рубанка. Слід зазначити, що більшість моделей мають ширину стругання 82 та 110 мм. Для більшості випадків цього більш ніж достатньо. Трапляються у продажу й дуже тонкі рішення на 56 мм. Але їх можна зарахувати до спеціалізованих.

Глибина стругання електрорубанку

Не менш важливий такий показник, як глибина стругання (товщина стружки). Чим він вищий, тим більше матеріалу можна зняти за один раз, але при цьому зростає потужність та вартість пристрою. Для домашніх завдань цілком вистачить моделі на 2 мм, тоді як професійні рішення глибина стругання може досягати 4 мм.

Згадаємо також й про такий показник, як частота обертання валу (кількість обертів). Вважається, що вона вище, тим чистіше буде обробка та вище продуктивність. Але також слід зазначити, що для твердих порід дерева краще вибирати рубанок з меншою частотою обертання за високої потужності. Переважна більшість моделей на ринку цей показник становить 12000–17000 об/хв. Для непрофесійного застосування вистачить нижньої межі.

Обов'язково слід приділити увагу додатковим функціям. Так наявність плавного пуску дозволить підвищити безпеку та зручність використання інструменту, знизить ризик пошкодження заготовки. Наявність стаціонарної установки дозволить закріплювати рубанок «на ноги», що може бути корисно при обробці невеликих заготовок. Наявність упору для вибірки чверті дозволить спростити проріз пазів по краю дошки. Пилозбірник позбавить необхідності додаткового прибирання, ну а кейс в комплекті означає зручне зберігання й перенесення.

Втім, особливо захоплюватися додатковими можливостями також не слід, оскільки чим більше – тим вище вартість пристрою. Краще попередньо ознайомитися з особливостями моделі, що сподобалася, і вирішити, чи дійсно вам потрібні наявні у неї додаткові функції.

І, напевно, немає сенсу говорити про те, що купувати слід лише рішення від відомих та перевірених виробників. Єдиний нюанс – переконайтеся, що у вас не виникне проблем із придбанням аксесуарів для обраної марки та з її техобслуговуванням. І не зв'язуйтеся з незрозумілими "ноунеймами", високий ризик отримати в результаті низькоякісний пристрій, користі від якого буде зовсім мало.

Ну й, нарешті, останнє (але від того не менш важливе), на що потрібно звернути увагу - зручність використання пристрою. Це тільки на перший погляд всі електрорубанки схожі, насправді є відмінності, які можна помітити, тільки взявши пристрій в руки. Добротна модель добре збалансована за вагою, вона зручно ляже в руку. При цьому важливо також звернути увагу на те, наскільки зручно для вас розташована кнопка запуску інструменту, чи достатньо буде довжини електричного шнура.

З цієї причини, перш ніж купувати, дуже бажано потримати рубанок в руках, відчути його вагу, зрозуміти, наскільки він зручний для вас. Ідеально, якщо є можливість випробувати заздалегідь пристрій у роботі. Але таке, на жаль, виходить далеко не завжди.

15.02.2022
Поділитися
tools
Безкоштовна доставка за підписку
Підпишіться на розсилку, щоб отримувати актуальні пропозиції та першими дізнаватися про знижки та акції.