Каталог

Пневматичне зубило

Що таке пневмозубило?

Влаштування інструменту

Багато хто чув про такий інструмент, як відбійний молоток. А ось пневмозубило, хоча і є технічно дуже схожим пристосуванням, відоме куди менше. Але це дуже корисний інструмент, який може вирішувати найрізноманітніші завдання.

Що таке пневмозубило?

Фактично пневмозубило - це той же відбійний молоток, але набагато меншої потужності. Зменшення потужності дозволило помітно скоротити також розміри і вагу інструменту, завдяки чому його зручніше використовувати.

Можливість використання зубил різної форма дозволяє застосовувати для їх вирішення різних завдань, а застосовується пневмозубило в тих випадках, коли відбійний молоток однозначно надмірний. Наприклад, для відбивання плитки, зачистки поверхні від фарби, зрізання заклепок, зривання точкового зварювання, розрізання листового металу та ін. Особливо часто пневмозубило можна побачити в автомайстернях у майстрів, що займаються кузовним ремонтом.

Зверніть увагу, що в продажу доступні як пневмозубила, що поставляються без змінних зубил, так і з цілим набором даних витратних матеріалів. Тут уже все залежить від потреб покупця. Втім, якщо пневмозубило буде використовуватися лише для вузького спектра завдань, то немає сенсу переплачувати.

Влаштування інструменту

Технічно пневмозубило влаштоване досить просто. Компресор подає стиснене повітря, яке використовується для запуску ударного механізму, що приводить в дію зубило, ударний момент на яке подається редуктором. При цьому частота ударів, в залежності від моделі, може коливатися в межах від 2000 до 5000. Цього цілком достатньо для завдань, що стоять перед інструментом.

Іншою важливою характеристикою пневмозубила, крім частоти ударів, є витрата повітря. Більш потужні рішення мають більш високу витрату. До речі, слід пам'ятати, що продуктивність компресора, до якого підключається пневмозубило, повинна бути на 20-30% вище показника витрати повітря. В іншому випадку інструмент буде працювати з перебоями.

За формою пневмозубило нагадує пістолет або, як зазвичай кажуть, має пістолетну конструкцію. Завдяки цьому інструмент відрізняється високою ергономікою, його можна використовувати тривалий час, не відчуваючи втоми. Але рекомендується, перш ніж робити покупку, попередньо потримати пневмозубило в руці, оцінити, наскільки воно буде зручным саме для вас.

Проста конструкція визначає високу надійність інструменту, його можна використовувати без перерв протягом тривалого часу. При цьому пневмозубило є відносно безпечним інструментом, дотримання елементарних правил техніки безпеки дозволять не побоюватися отримання травм при роботі. Та й стійкість до всіляких забруднень у пневмозубила досить висока.

18.12.2020
Поділитися