Каталог

Будівельні радіоприймачі

Добре відомо, що музика є відмінним доповненням до роботи. У тому числі і на будівельному об'єкті. І найкраще для її прослуховування скористатися спеціалізованим пристосуванням, на кшталт будівельного радіоприймача (або, як їх іноді називають, будівельного радіопристрою).

За принципом роботи внутрішньої «начинки» будівельний радіоприймач мало чим відрізняється від побутового, тут та сама електроніка, що служить для прийому радіосигналів. Але зовсім інша справа, коли мова заходить про зовнішні відмінності. Будівельні моделі виділяються брутальним зовнішнім виглядом і розраховані на застосування в умовах, несумісних з життям для звичайної електроніки.

Перш за все, хороший будівельний радіоприймач повинен не боятися потрапляння пилу і води, бути готовим працювати на холоді і під палючим сонцем. Його динаміки повинні відрізнятися високою потужністю, достатньою для того, щоб перекрити звичайний для будь-якого будівельного майданчика шум. Звук при цьому повинен бути досить високої якості.

Будівельні моделі часто мають брутальний зовнішній вигляд, їх нерідко відрізняють масивні ручки, що слугують для перенесення і до того ж виконують захисні функції. У деяких випадках приймач навіть поміщений в своєрідну металеву клітку з захисними м'якими вставками, яка здатна захистити його від падаючих важких предметів або від падіння з висоти. Наприклад, Bosch GML 50 Power з легкістю переносить падіння на бетон з висоти в кілька метрів. Жоден побутовий радіоприймач на такі подвиги не здатний.

Природно, що подібне ускладнення конструкції призводить до збільшення ваги. У деяких моделей вона може досягати чималих значень. Так, модель Metabo RC 14,4-18 важить 5300 грам, що чимало для радіо. Але назвати подібне недоліком не можна, це скоріше технічна особливість.

Органи управління у будівельних приймачів також часто бувають досить масивними. Це робиться для того, щоб користувачеві було зручно змінювати гучність або перемикати канали, коли на його руки одягнені робочі рукавички. Наявність же пульта дистанційного управління дозволить помітно підвищити комфорт використання, позбавивши від необхідності зайвий раз переміщатися по об’єкту.

Ще одна особливість подібних моделей - будівельні функції, які можуть знадобитися при роботі. Наприклад, вбудований ліхтар означає можливість використовувати радіо для роботи на ділянках з поганим освітленням або в повній темряві.

Наявність же розеток дозволить підключати різний електроінструмент, радіоприймач в такому випадку виконує роль подовжувача. Або зарядного пристрою - той же Bosch GML 50 Power здатний заряджати акумулятори для електроінструменту даного бренду.

До речі, хороший будівельний приймач повинен працювати не тільки від мережі змінного струму, але і бути оснащеним акумулятором або роз'ємом для звичайних батарейок. Адже далеко не на всіх об'єктах є електрика. Тут можна відзначити компактну модель Makita MR 052, яка працює від стандартних акумуляторів для інструментів даного бренду. Без джерела живлення вага цього приймача становить «всього лише» 490 грам, що зовсім небагато для даного типу пристроїв.

Що ж стосується відтворення контенту, то більшість моделей на ринку - це саме радіоприймачі з діапазоном тюнера FM і AM, як і в випадку з побутовими моделями. Правда, будівельні рішення відрізняються гарною чутливістю і здатні приймати сигнал в місцях з нестійким сигналом, де користуватися простими радіоприймачами буде важко.

Також зараз все більш популярними стають моделі, оснащені роз'ємами USB або слотами під SD-карти. Це дозволяє відтворювати контент, записаний на зовнішній носій, до того ж USB-роз'єм може застосовуватися для підзарядки мобільних пристроїв.

Ще останнім часом на ринку стали з'являтися моделі з модулем Bluetooth. В такому випадку приймач перетворюється в бездротову колонку, здатну відтворювати музику безпосередньо зі смартфона.

Випуском будівельних радіоприймачів сьогодні займаються багато відомих компаній, що спеціалізуються на виробництві інструменту. У продажу можна знайти моделі AEG, AL-KO Kober, DeWALT, Stanley та ін.

12.01.2021
Поділитися