Якій мові віддаєте перевагу?
Русский або Українська
МИ ПРАЦЮЄМО З 9:00 ДО 18:00 ПО БУДНЯХ. СБ-НД з 10:00 до 15:00!
Каталог

Husqvarna - історія бренду

Шведська компанія Husqvarna відома як виробник найсучасніших рішень для професіоналів і простих користувачів. Однак дивлячись на ці прогресивні творіння, важко уявити собі, що історія цього бренду почалася ще в 1689 році. І дійсно, це одна з найстаріших у світі компаній, пов'язаних з виробництвом інструменту.

Діяльність компанії почалася в південній частині Швеції, в невеликому місті Хускварна, яке сьогодні є районом міста Єнчепінг. Дана місцевість рясніла річками, а значить відмінно підходила для будівництва виробничих потужностей, адже всі механізми в ті роки приводилися в дію за допомогою води.

Те, що в результаті перетвориться в одного з найвідоміших виробників садової техніки в світі, починалося як королівська збройова мануфактура, на якій працювало близько 1000 людей. Там вироблялася стрілецька зброя, а саме стволи для мушкетів. Тобто рання історія Husqvarna була аж ніяк не мирною. До речі, мисливські рушниці під брендом Husqvarna вироблялися до 1989 року, тобто 300 років. Правда, останні три десятиліття їх виробництво було виділено в окрему компанію.

У ті роки в Європі було чимало кровопролитних війн - виробництво процвітало. Довгий час воно залишалося державним, потім було приватизовано і перейшло у володіння промисловця Фредріка Еренпреуса. Тут потрібно відзначити, що бренд Husqvarna з'явився тільки в 1867 році, коли підприємство перетворилося в компанію Husqvarna Vapenfabriks Aktiebolag.

У другій половині 19-го століття доходи від випуску зброї почали скорочуватися, тому керівництво компанії стало задіювати виробничі потужності для створення іншої продукції. З'явилися перші мисливські рушниці, а потім швейні машинки (в 1872 році) і велосипеди (в 1896 році). У 1903 році Husqvarna випустила свій перший мотоцикл.

До речі, мотоцикли під брендом Husqvarna випускаються і сьогодні. Їх виробництво було виділено в окрему компанію в 1987 році, яка сьогодні належить KTM AG - австрійському виробнику спортивних мотоциклів. Триває також і випуск швейних машинок Husqvarna. Їх виробництво було продано в 1997 році американській компанії SVP Worldwide, найбільш відомій завдяки марці Singer.

Якщо говорити про газонокосарки, то перша модель була представлена в 1919 році. Спочатку це були моделі без двигунів, перше подібне рішення з'явилося тільки в 1947 році. В ті роки ніхто собі навіть уявити не міг, наскільки успішним виявиться даний напрямок.

Що ж стосується бензопил, якими також славиться Husqvarna, то перша модель з'явилася в 1959 році. В ті роки у компанії почалися проблеми зі збутом мотоциклів та велосипедів, тому вона терміново почала освоювати нові напрямки. Згодом саме обладнання для лісових господарств і товари для саду стали основним напрямком діяльності шведського виробника.

У 1978 році компанія Husqvarna була поглинена шведським концерном Electrolux, який прості споживачі добре знають як виробника різної побутової техніки. Втім, у 2006 році вирішено було знову виділити знаменитий бренд в окрему компанію - Husqvarna AB.

22.01.2021
Поділитися
tools
Безкоштовна доставка за підписку
Підпишіться на розсилку, щоб отримувати актуальні пропозиції та першими дізнаватися про знижки та акції.